Dokončovací zařízení

Laminace a kašírování

Ucelená řada laminátorů různého výkonu a provedení až do pracovní šíře 210 cm. K přednostem produktů této značky patří robustní konstrukce, která zajišťuje dostatečnou odolnost i při velmi vysokém pracovním vytížení. Stroje vynikají přesností, jednoduchým ovládáním a spolehlivostí. Laminátor je připraven na práci i ve více směnném provozu. Pracovní válce s dostatečným průměrem jsou zárukou kvalitního výstupu a v kombinaci s tiskovým strojem vytváří ideální pracoviště pro reklamní produkci. 

Řezání a výsek

Ucelená řada špičkových řezacích plotrů Summa garantuje profesionální řešení všech typů zakázek v oblastech reklamy, grafiky i signmakingu. Dlouholetá zkušenost a neustálý vývoj zařízení v této oblasti přináší díky několika patentovaným technologiím nejvyšší přesnost řezu i vedení média, vysokou spolehlivost a vynikající výkon. Z modelové řady lze vybrat z několika různých provedení a požadované šíře, takže uspokojí začínající výrobce nebo manší reklamní agentury i profesionální signmaking firmy s vysokou produkcí a náročnými požadavky.

Děrování a páskování

Systémy pro děrování, páskování, vyztužování velkoformátových dokumentů nebo pro děrování bannerů nabízí provoz v on-line režimu integrací do skládacího zařízení, nebo pracují zcela samostatně v režimu Off-line. Technické dokumenty, projekty a ostatní výkresouvou dokumentaci lze dle požadavku děrovat přímo, nebo zajistit vyztužení zakládacího okraje vysoce kvalitní páskou. Dále jsou pro grafický segment v nabídce jednoduché děrovačky a raznice používané při výrobě bannerů vybavených závěsnými očky pro jejich zavěšení a napnutí.

Formátování a ořez

Pro formátování a ořez nabízíme kompletní řadu produktů různých šíří, výkonu a provedení. Od základních modelů manuálních stojanových řezaček pro papírové dokumenty, výkonné řezačky pro grafické materiály jako bannery, vinyl a média s vysokou gramáží, až po řezačky elektrické s vysokým výkonem a komfortem. Základní řezačky papírů i grafických médií lze vybírat v rozsahu šíří od 100 cm až do 360 cm s řezem do tloušťky 2,2 mm, nebo speciální řezačky od šíře 1,05 m až do šíře 6,1 m (607 cm) zvládající tloušťku materiálu až 10 mm.
Uživatelé z oblastí signmakingu, výstavnictví a profesionální reklamy jistě využijí nabídky profesionálních řezaček desek jak v horizontálním, tak vertikálním provedení. Formátovat lze materiály KAPPA®, FOREX®, KÖMACELL® a další, v rozměrech desek od 1250 mm až do rozměrů 2050 x 3150 mm, tloušťky od 3 mm až do 32 mm
Přednosti těchto řešení jsou přesnost a kvalita řezu, garantována robustní konstrukcí a technologií řezacích hlav (Double Cutting heads), bezprašný (bezodpadový) systému řezu a možnost rozšíření o laserové měření.  

Termotransfer

Produktová řada tepelných lisů pro termotrasfer je zastoupena řadou stolních a stojanových deskových lisů od rozměru 38 x 38 cm až do velikosti 1 500 x 2 400 mm v provedení jednoduchém (manuálním) až po lisy hydraulické s plnou automatikou. Válcové transferové systémy (kalandry) pro textil jsou zastoupeny od základního modelu šířemi od 1 100 mm až do šíře 3 200 mm, provedení s ekonomickou nebo olejovou profesionální variantou elektronického válce.   
Všechny produkty se vyznačují robustní konstrukcí, digitálním řízením teploty s možností programování a válcové jednotky umožňují nastavení a řízení tlaku a tahu textilie buď mechanické (jednodušší modely) nebo jsou řízeny plně automaticky hydromoterem případně tlakovým kompresorem s velmi tichým chodem.

Skládání On-line

On-line skládací zařízení nabízejí maximální komfort při práci s velkoformátovými technickými dokumenty. Tato výstupní dokončovací zařízení jsou spojena do jedné linky s velkoformátovým digitálním systémem, umožňují nastavení všech parametrů uživatelem vzdáleně pomocí ovladače nebo tiskového klienta. Na výstupu je dokumentace připravena přímo pro distribuci - pro archiv, výrobu, stavbu, odběratele apod. 
Automatické skládací systémy výrazně zvýší produkci i komfort obsluhy, poskytnou profesionální kvalitu skladu a ušetří čas při finálním zpracování technické dokumentace. Řízení je plně procesorové s možností programování a uložení nejpoužívanějších nastavení. Nové technologie umožní kromě skládání standardních výkresů dle ISO, DIN či AFNOR také skládání mapových listů již od šíře skladu pouhých 10 cm. Velké množství volitelných doplňků znásobí možnosti skládacích systémů a rozšíří funkce o děrování, vyztužování okrajů, třídění nebo stohování.  

Skládání Off-line

Off-line skládací zařízení pracují jako samostatné jednotky bez spojení s tiskárnou nebo plotrem. Jejich využití je v oblasti dokončování velkoformátových technických dokumentů. Nastavení všech parametrů se provádí z panelu stroje. Výhodou off-line skládacích a finišovacích linek je možnost zpracovávat dokumentaci z několika různých zdrojů - kopírek, tiskáren nebo barevných plotrů. Na výstupu je dokumentace připravena přímo pro distribuci - pro archiv, výrobu, stavbu, odběratele apod. 
Automatické skládací systémy výrazně zvýší produkci i komfort obsluhy, poskytnou profesionální kvalitu skladu a ušetří čas při finálním zpracování technické dokumentace. Řízení je plně procesorové s možností programování a uložení nejpoužívanějších nastavení. Nové technologie umožní kromě skládání standardních výkresů dle ISO, DIN či AFNOR také skládání mapových listů již od šíře skladu pouhých 10 cm. Velké množství volitelných doplňků znásobí možnosti skládacích systémů a rozšíří funkce o děrování, vyztužování okrajů, třídění nebo stohování.